Binnur GÜROL

AIKA Alkent 2000

Değerli Anneler,

Dönemin sonuna yaklaşmışken eminim herkesi bir telaş sarmıştır. Çocuğum için hangi okulu seçmeliyim? Acaba bir sene daha mı hazırlık sınıfına devam etse? Hatta göndereceğim okulunun hazırlık sınıfına başlasa ve aynı okulda devam etse gibi sorular 2 sene önce ikiz sahibi olan beni de bir anne olarak sarmıştı. Eşim rahattı. Ne de olsa ikizler için AIKA Alkent 2000 ailemizi ben bulmuştum. 1,5 yaşlarında altında bezleri ile teslim ettiğimiz ve gözümüzün hiçbir zaman arkada kalmadığı bir dönemi hazırlık sınıfını bitirirken tamamlamak üzereydik. Üzereydik ama ben o ana kadar rahattım. Okulumuzdan ve öğretmenlerinden, eğitim kalitesinden, akademik takvimden, mutfağında neyin nasıl piştiğinden, yöneticilerimizin her duruma hakimiyetinden ve servis hizmetlerinin emniyetinden çok çok emin olarak memnundum. Şimdi artık mezuniyet yaklaşıyordu ve ben kapının ardındaki diğer dünyayı bilmiyordum. Çok yabancıydım ve çok korkuyordum.

Reşide Hanım’a her defasında karşılaştığımızda soruyordum. Niye sizin ilkokulunuz yok. Biz ne yapacağız şimdi diye. Sevil Hanım ise her defasında bu tedirginlik dolu soruya, siz hiç merak etmeyin. Biz çocuklarımızı 1. Sınıfa o kadar iyi hazırlıyoruz ki hem akademik hem de sosyal beceri olarak hiçbir alanda zorluk çekmeyecekler diyordu.

Sevil Hanım söylüyordu ama ben yapı olarak plan ve program yaparken önünü görmek isteyen, en az 5 yıllık kalkınma planı hazırlayan bir yapı olarak acaba beni ne bekleyecek sorularının dolu olduğu bir bulut içindeydim. Çocuklarımın akademik ve sosyal beceri alanlarında çok iyi bir eğitim aldığını görüyordum. Biliyordum. Fakat yeni bir okul benim için yeni bir ülkeye taşınmak gibiydi. Değerli yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin ve okul psikoloğunun geri bildirimleri doğrultusunda TED koleji ile devam etme kararı aldım.

1.sınıfa başladılar. Kocaman bir kampüs, her yaştan bir sürü öğrenci ve sınıf. Ben aralarında sudan çıkmış balık gibi. İçim titriyor, çaktırmamaya çalışıyorum ikizlere. İlk defa ayrı sınıflarda olacaklar. Günleri nasıl geçecek? Karnıma ağrılar giriyor. İlk hafta dersler başladı. Ve ilk hafta ödevler gelmeye başladı. Aa dedim. İlk haftadan ödev mi geliyor? Evet geliyor. Çünkü okul, çocukların hazırlık sınıfında akademik ve sosyal beceri olarak her şeyi öğrenmiş olarak 1. Sınıfa devam ettiğini kabul ederek, ona göre program hazırlayarak yoluna devam ediyor. Ödevler dosyada geliyor. Çocukların ödevlerini takip edip, kendi başlarına ödevlerini yapmalarını istiyorlar ve bekliyorlar. Harften tanıyıp, ilk basamak olarak yavaşta olsa okuyabildiklerini, İngilizce temel kavramlarını bildiklerini, artık oyun çocuğu olmadıklarını, proje yapabildiklerini kabul ediyor ve bunlar zaten hazırlık sınıfında öğrenilmek zorunda, 1. Sınıfa hazır geliyorlar düşüncesinde ilerliyor her şey.

Sonrasında ne mi oldu? Baktım ikizler eve geliyor. Çantadan dosyalar çıkıyor. Oturuyorlar masanın başına. Başlıyorlar ödevleri yapmaya. Neden mi?

Çünkü hazırlık sınıfında bu süreç onların alıştığı rutini haline gelmiş. Hiç şaşırmadılar, hiç yadırgamadılar ve hiç zorlanmadılar. Çünkü hazırlarmış. Çünkü farkında olmadan hazırlanmışlar. Harfleri tanımaya, heceleri okumaya, sunum yapmaya, topluluk karşısında dans etmeye, sıraya girmeye, teneffüse çıkmaya, sorumluluk almaya, İngilizce kendilerini ifade etmeye. Bu arada sadece çocukları değil bir veli olarak beni de hazırlamış değerli AIKA Alkent 2000 okulumuz. Bir veli olarak çocuklarıma nasıl destek olmam gerektiği, onları nasıl yönlendirmem gerektiği ile ilgili beni de mezun etmişler. Minnettarım.

Kafamdaki soru, hep çevremden duyduğum bir cümle vardı. Hangi okula devam edecekse onun hazırlık sınıfına gönderin çocuklarınızı. Bu olguda bana göre seçtiğiniz anaokulunun akademik ve sosyal programı, Çizgisi ve eğitim anlayışı ile paralel, onunla ilgili diye düşünüyorum. Şunu gözlemledim ki, hazırlık sınıfındaki her alandaki eğitim çok başarılı, yeterli ve 1. Sınıfa başladıklarında ikizlerin hiçbir eksiği yoktu. Hatta fazlası vardı ki ne ben ne de çocuklar hiç zorlanmadan yeni sürece adapte olduk. Ama altını çizmek isterim ki bu hazırlık döneminde iş sadece çocukların omzunda değil, çocukların zorlanmadan yeni sürece adapte olması için veliye çok iş düşüyor.

Bizlerde veli olarak bu sorumluluğu sadece çocuklara ve anaokuluna bırakmadan, okul ve öğretmenlerimizle iş birliği içinde olarak bu sürece destek vermeliyiz. Yani çocuk, okul ve veli üçgeni çok çok önemli. Bu çocuklar daha önce de belirttiğim gibi oyun çocuğu değil. Ne kadar çabuk hazırlanırlarsa hem onlar hem de bizim için süreç kolaylaşıyor.

Anaokulunda verilen bir sunum veya proje ödevini hazırlarken o zaman 52 yaşındaki babamızla beraber çocuklarla ailece hem eğlendik, hem birlikte zaman geçirdik, hem yerlerde yuvarlandık hem de aile kavramını hissettik, hissettirdik. Onların her daim arkalarında olduğumuzu gösterirken onların fikirlerini hayata geçirdik. Gördüler ki ebeveynleri tarafından düşünceleri önemseniyor, kabul görüyor, uygulanıyor. Böylece bizlere bağlı ama bağımlı olmadıklarını anladılar ve o çizgide büyüdüler, birey oldular.

Artık içim rahat. Çünkü ikizlerin kardeşlerinin hangi yoldan yürüyeceğini, daha doğrusu veli ve okul desteği ile hangi aşamalardan geçeceğini biliyorum. Hazırlık sınıfına AIKA Alkent2000’de devam edip, çok iyi hazırlanacağını ve 1.sınıfa kardeşlerinin yanına katılıp yoluna devam edeceğini biliyorum. Huzurluyum. Mutluyum. Kafamda soru, karnımda ağrı yok.

Bu süreçte ikizlere ve bana, yolumuza ışık olan, emanetimize kendi evlatları gibi sahip çıkan AIKA Alkent2000 yöneticilerine, eğitim kadrosuna, mutfağından servis hizmetlerine kadar sahnenin arkasındaki olan tüm çalışanlara sonsuz şükranlarımı sunarım. İyi ki varsınız ve iyi ki yollarımız kesişmiş.

Siz değerli annelere, deneyimimi naçizane aktarmaya çalıştım. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Saygı ve sevgilerimle,

Binnur GÜROL

Ayşe Z. ENİS

AIKA Alkent 2000

Geçenlerde Sare’ nin yeni okulunda düzenlenen bir festival için Sare küçük bir video hazırladı. Sare’ye aynen AIKA da yaptığı sunum gibi düşünmesini söyledim, hemen anlatmaya başladı söyle yaparız, böyle yaparız diye :). AIKA sunumlarında olduğu gibi bilgisayardan araştırma yaptık, resimli çıktı aldık, Sare de kendince sunumunu yaptı. Hatta okula giderken ne zaman sunum yapacağım diye de heyecanlandı. Bir şeyi araştırmak, onu anlamak ve sunmak çocuklar için bence çok güzel bir deneyim. Zaten süreçte hep “hani yardım istersen Şevval öğretmenin sana yardım ediyordu ya ben de sana edeceğim” dedim. Destek görünce özgüveni de arttı. Güzel bir referans oldu AIKA da yaptığı pratikler.

Eve gönderilen etkinliklerin ise temel görevi bence çocuklara sorumluluk yetisi kazandırmak. Zaten genelde eve gelen etkinlikler çok basit oluyordu. Ama Sare hep sorardı etkinliğimi çantama koydun mu, ya da bu hafta etkinlik var mı, öğretmenim çantama koymuş mu, beraber yapalım mı, diye.

Mesela biz burada Covid sebebiyle bir süre eğitime online olarak devam etmek zorunda kaldık. O süreçte her gün sisteme birer etkinlik yükleniyordu ve Sare ne zaman yapacağımızı kendi soruyordu, hatta gün içinde ben unutursam hatırlatırdı. Bu bilinci AIKA da bu etkinlikler sayesinde kazandı. Bu süreçte bu etkinlikler hiç bir zaman Sare için bir yük olmadı, aksine beraber çok eğlenerek yaptık. Zaten bu şekilde olduğu takdirde çocuk hem mutlu oluyor ve eğleniyor hem de sorumluluk bilinci kazanıyor.

Sare’ye kattıklarınız ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Sevgilerimle,

Ayşe Z. Enis

Zarife ULUSOY

AIKA Alkent 2000

AIKA benim hayatımdaki en büyük şanslarımdan biri… Oğlum şu an 4,5 yaşında. 3 yaşındayken büyük bir heyecanla oğlumuza kreş arayışı içerisine girmiştik. Maalesef Florya AIKA da kontenjan dolduğu için başka bir kuruma kaydettik oğlumuzu. Maalesef bir hafta sonra oğlumuzda değişik ruh halleri fark ettik. İsteksizlik, mutsuzluk, uyumaya yakın sürekli okula gitmek istemiyorum demeye başladı. Biz bunun ilk başlarda olağan bir süreç olduğunu düşündük. Fakat kapıda sürekli ağlaması içeri girmemesi bizi endişelendirmeye başlamıştı. Kurum müdürüyle görüştüğümüzde bunun normal bir durum olduğunu alışacağını söyledi. Kapıda beklememize, istememize rağmen ilk günden beri izin verilmiyordu. Daha sonradan öğrendiğimiz okul içinde yaşadıkları bizleri anne-baba olarak çok derinden sarstı. Üstüne üstelik o dönemde çok ciddi bir rahatsızlık süreci başladı.

Haftalarca aylarca süren bir hastalık süreci yaşadı oğlum. Bitmeyen ilaçlar, antibiyotikler, tedavilerle boğuştu yavrum. Bu durumda zaten ‘okul’ adını dahi duymak istemeyen oğlum hastalığından dolayı aylarca okula gidemedi. Doktorlarımız Şubat tatilinden sonra gidebilir ancak dediler. Ve 6 Şubat depreminden sonra apar topar deprem riskinden dolayı Alkent 2000 ‘e taşınmaya karar verdik.

Burada AIKA nın olduğunu öğrenince çok sevinmiştik. Fakat oğlum asla okul, ders adını dahi duymak istemiyor çok büyük tepkiler veriyor ve ağlıyordu. Taşınma sürecinde Sevil Hanım’la telefonda görüştük. Hiç unutamam o görüşmeyi… Kendisini aradığımda toplantıda olduğunu söylemişti. Saat 5’ e kadar bekledim. Çünkü biran önce oğlumun okul kaydının olmasını umut ediyordum. Aramadığında üzüldüğümü hatırlıyorum. Akşam saatinde beni arayıp dikkatle dinlemesi beni rahatlatması ve önce siz rahat rahat evinizi yerleştirin rahatlayın ve o zaman gelin görüşelim demişti. Yaklaşık 40 dk sürmüştü görüşmemiz. Ve en çok ben konuşmuştum ve sabırla dinlemişti beni. Hiç görmeden çok büyük bir güven duymuştum kendisine. Ve önümüzdeki zorlu süreçte hiç yanılmadığımı da görecektim… Her anımızda yanımızda olmuştu. İlk görüşmemizde pedagog eşliğinde görüşmüştü bizimle. Oğlumun yaşadığı travmaları çok net anlamıştı o telefon görüşmemizde.

O görüşmede oğlum içeride öğretmenlerle birlikte okulu geziyor ama orayı oyun grubu olarak görüyordu. Görüşmemiz bittiğinde oğlum yanımıza geldiğinde okul adını duydu, oda dışında birinden. Ve o andaki tepkisini burada anlatamam. Zaten okul olarak söylesek asla gelmeyecekti. Sevil hanım süreci bize anlattı ve önceleri 1,5 saat haftada 3 kez gelmesi gerektiğini söyledi. Ve bu süreçte siz bekleme odasında olacaksınız dediğinde çok şaşırmıştım. Çünkü önceki kurumda asla kapıda dahi durmamıza izin verilmiyordu.

O kadar sevinmiştim ki anlatamam. Oğlumun okul travmasını biliyordum ve sürekli beni istiyordu. Ya burada da izin verilmezse diye endişelerimin boş olduğunu gördüm.

Tahmin ettiğimiz gibi oldu ve oğlum sürekli beni istedi ilk hafta…

AIKA da beklediğim sürelerde okulu, öğretmenlerini, kurucularını çok yakinen tanıma fırsatım oldu. AIKA sadece bir kreş,okul değil. AIKA ‘aile’ demek bence. Bunu sadece ben ve oğlumun süreci için söylemiyorum. Gerçekten bir aile gibi yaklaşıyorlar veli ve öğrencilerine… Haftalarca ve her saat orada bulunan biri olarak söylüyorum gözlemlerime dayanarak. AIKA Kurumunda okul kapısındaki servis şoföründen mutfakta çalışan aşçısına kadar öğretmenleri müdürü, kurucuları, yöneticileri hepsi o kadar sevgi dolu ki…O kadar içten o kadar mesleklerini seven bir kurum hiç görmedim ben…

İş olarak , ticari olarak asla bakmıyorlar size… Defalarca oğlum artık her gün gelsin yarım gün gelsin dememe rağmen hayır, henüz hazır değil, biraz daha bekleyelim, gözlemleyelim diyen bir kurum.

1,5 saat beklerken de, yarım gün her gün beklerken de tek gördüğüm şey öğrencilerine kendi evlatları gibi hep gülen, saran, sarmalayan bir eğitim kurumu.

Oğlum hastalığını atlatmıştı ama iyi korunması gerekiyordu. Öğretmenleri o kadar dikkat ediyorlardı ki bahçeye çıktığında şapkasını takıyor, içeride terlediğinde defalarca üzerini değiştiriyorlardı. Evde yemekleri seçen oğlum eve geldiğinde okuldaki yemekleri bana anlatıp o yemeği sende yap diyordu O kadar güzel gelişme gösteriyordu ki… Okulda beklememe rağmen öğretmenleri her gün arayıp bilgi veriyorlardı bana. Ayrıca Sevil hanımda her gün iletişim halindeydi benimle. Öyle ki tatilde bile yani izne ayrıldığında dahi her gün beni aradı. Süreci izninde dahi takip ediyordu. Reşide hanım beni her gördüğünde konuşuyor, rahatlatıyordu. Bahçe etkinliklerinde tüm sınıfların bahçedeki oyunlarını öğretmenlerinin ilgilerini, sevgiyle kucaklamalarını görüyordum. En önemlisi ’okul’ travmasının oğlumda yavaş yavaş kaybolduğunu görüyordum. Öyle ki artık evde kalabilirsin anne dediğinde biz size haber veririz dediklerinde oldukça mutlu olmuştum. Ve gerçekten de bazı günler ‘sizi istiyor’ dediklerinde okula hemen gidiyordum. Oğlum yanıma gelip saniyeler içerisinde içeri geri dönmek istiyordu. AIKA bana o kadar büyük bir güven vermişti ki… Eve geldiğimde en ufak bir tedirginlik hissetmiyordum. Henüz birkaç ay geçmesine rağmen oğlum evde İngilizce şarkılar söylemeye başlamıştı. Okuldaki dersler, etkinlikler o kadar geliştirdi ki kendisini. Hafta sonu etkinliklerini severek yapıyordu. Okuluna severek gidiyordu. Bana bir akşam “anneciğim yarın okula gidecek miyim?” dediğinde o kadar şaşırmış ve sevinmiştim ki…Çünkü oğlum ilk kez “okul” ismini kullanmıştı.

Bu kadar travmalarla dolu bir öğrencinin daha doğrusu küçücük bir çocuğun bu kadar kısa sürede ismini dahi duyduğunda çok büyük tepkiler verirken “okul” a gidecek miyim demesi bence çok büyük bir gelişmeydi.

Ve bu sene yeni sınıfında oldukça mutlu bir çocuğum var. Akşamdan kıyafetlerini hazırlayan eve verilen etkinlikleri severek yapan öğretmenlerinin seven okulunu seven benimseyen bir çocuğum var.

Sabah 9’dan 4’ e kadar okulunda kalan ve okuldan aldığımda mutlu bir şekilde gün içinde yaptıklarını anlatan bir çocuk. Bir anne olarak bundan daha büyük bir mutluluk olamaz. Bilhassa bu yaşlarda bakıma da ihtiyacı olan yaşlarda böylesi mükemmel ve güvenli bir okulda olması, gözünüzün arkada kalmaması çok büyük bir ayrıcalık bence.

İşte bu yüzden her gün iyi ki iyi ki AIKA! Diyorum. Ve ömrümün sonuna kadar AIKA ailesindeki herkese üzerimizde çok büyük emekleri ve gayretlerinden, ilgilerinden dolayı binlerce kez teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Çünkü bildiğim gördüğüm gözlemlediğim şu ki.. Bir çocuğun okul hayatını sevip sevmemesi ilk adım attığı okulda başlıyor. Bizler çok şanslıyız…

Zarife ULUSOY

Gökçe ULUER

AIKA Alkent 2000

Anne bebek ile kızım 17 aylıkken başladı AIKA Alkent Serüvenimiz ve bu sene son senemiz olduğu için çok üzgünüz.. AIKA ailesinin bizim için yeri o kadar ayrıdır ki, kızım çalıştığım için erken yasta okula başladı ve daha konuşamıyordu.. okulumuzun neredeyse her öğretmeni ile serüvenimiz içinde karşılaştık.. her zaman yanımızda oldular ve öğretmenlerimiz anne şevkati nasıl ise öyle yaklaştılar. Kızımın her öğretmenine karşı inanılmaz bir sevgisi hatta hayranlığı var.. bunun yanı sıra okulumuzun vizyonu, eğitimi şu anda birçok ilkokuldan daha ileride.. bahçesi, parkı, anfisi, orman sınıfı saymakla bitmeyen imkanları bulunmaktadır. Okul müdürümüz Sevil hanım tam bir eğitimci olup veli-öğrenci ilişkisinde gerçekten sınırlarını bilen vizyoner bir eğitimcidir. Biz çok erken yaşta başladığımız için ve kızımın anne bağlılığı olduğundan okul rehberliği ile bir çok sorunumuzu birlikte çözüme ulaştırdık ve halen desteklerine devam etmektedirler. Çok uzun yazmış olsam da AIKA Alkent bizim evimiz, ailemiz gibidir. Bu sene mezun olup yeni bir okula geçeceğimiz için gerçekten çok üzülsek de bize kattıkları her şey için Teşekkürler 🙏

Gökçe ULUER

Nurten YASMAN

AIKA Alkent 2000

AIKA ailesiyle tanışmamız hayatımızın en zor belki de en acı döneminde oldu; çünkü oğlumuzla beraber depremi yaşamıştık. Ben okulöncesi öğretmeni olduğum için, eşime şunu söylediğimi hatırlıyorum ben özel kurumlara çok güvenmiyorum oğlumu isteksiz ve mutsuz görürsem devam etmeyeceğiz. Tedirgin bir şekilde okula gittik, bizi tüm güler yüzüyle karşılayan, asla egosu olmayan, mütevazı, vizyon sahibi, çocuğu anlayan ve koruyan; ama en önemlisi de depremi yaşamış olan bizlere güven veren Sevil hanımla tanıştık, sonrasında Aleyna öğretmenimizle tanıştık kendisi oğluma o kadar sıcak ve tatlı davrandı ki oğlum koşa koşa okula girdi. Aleyna öğretmenimiz oğluma her anlamda çok güzel şeyler kattı. Oğlum AIKA da olduğu süre boyunca hep istekli gitti ve okuldan mutlu ayrıldı. Biz yaşadığımız şehre döndükten sonra herkese okuldaki aile ortamını, Sevil hanımın mütevaziliğini, Aleyna öğretmenimizin ilgisini anlattık hep, bu kadar zor bir zamanda böyle iyi insanlarla karşılaştığımızı anlattık. Hayatımızın en zor zamanlarını geçirirken oğlumun deprem travmasını atlatmasına yardımcı oldukları için, iş icabı değil gerçekten içten oldukları için AIKA ailesine çok teşekkür ederim. Oğlumuzun hayatında çok güzel izler bıraktınız, iyi ki varsınız.

Nurten YASMAN

Ceyda ADAY

AIKA Alkent 2000

Çocukların gidecekleri anaokullarının onların hayatlarında büyük etkileri olabileceğini düşündüğümüzden, hele de erken yaşta okulla tanışmaları gerekiyorsa rol modellerin hayati öneminin farkında olduğumuzdan Beylikdüzü ,Büyükçekmece, Hadımköy civarında tüm okulları tek tek gezip bir an bile tereddüt etmeden kayıt yaptırdığımız ,mezun olurken de iyi ki dediğimiz okuldur AİKA Anaokulu Alkent 2000.

Kurucuları, okul müdürü ( yılların tecrübesi ile yolumuzda ışık olan ), öğretmenleri, yemekleri yapan ablaları, temizlik görevlileri, servis hizmeti ile gönülden saygıyı ve övgüyü hak eden insanların bir araya toplandığı nadir bir yerdir bizim kalbimizde ve aklımızda. Bizim ilkokula hem duygusal anlamda hem de akademik anlamda sorunsuz geçiş sağlayabilmemizdeki sürecin hazırlığını çok iyi yapan okuldur. Sakınmadan sarf ettikleri tüm emek ve tecrübeleri ile harmanlanan eğitimi alabilmiş olmanın sevinci ve gururu ile paylaşmak isteriz ki hala sevgili müdürümüz ve öğretmenlerimiz bizim çocuğumuzun hikayelerinde bahsettiği, örnek olarak gördüğü ,sevdiği değerler olarak hayatımıza adlarını kazımışlardır.

Ceyda ADAY

Suna EYERCİ

AIKA Alkent 2000

Oğlumun da kızımın da ilk göz ağrısı okulları☺️ keşke ilkokulu da olsa diye hep heveslendiğimiz okulumuz🙏🏻

Suna EYERCİ

Esra UZUNAY

AIKA Alkent 2000

Öncelikle AIKA ailesi hakkında düşüncelerimi tüm detayına varana kadar yazmak istiyorum. Yeni kreş arayışında olan ebeveynler için umarım yazacaklarım işe yarar. Rüzgar 2 yaşında AIKA ailesine katıldı. Bu süreçte öncelikle Müdürümüz Sevil hanım ve şefkat dolu öğretmenimizin güzel sabrı ve merhamet dolu yaklaşımı için teşekkür ediyorum. Rüzgar’ın oryantasyon sürecin de vermiş oldukları emekleri görmemek imkansızdı. Rüzgar bu süreçte okulu ile uyumu çabuk yakalayıp, okulunu hızlıca benimsemişti. Ayrıca Veli bilgilendirme aşamasında Koordinatörleri Hacer hanım, biz velileri aydınlatma ve bu süreçte nasıl bir yol izlememiz adına göstermiş olduğu ilgi içinde teşekkür etmek isterim. Rüzgar bu süreçte hem İngilizce ve hem akademik etkinliklerini hızlıca eve yansıttı. Bulunduğu konum gereği izole bir ortam olması da ayrıca fark yaratıyor. Öğrencilerimizin doğanın içinde olması muhteşem bir detay. AIKA ailesi bizim için çok değerli. Hala her bir eğitmeni ile görüşmeye devam ediyoruz. Her çocuk mutlaka AIKA dan geçmeli..!

Esra UZUNAY

Niloofar BAGERİ

AIKA Alkent 2000

Çevremdeki bazı anaokullarını araştırdıktan sonra AIKA' yı seçtim çünkü orası çocuğumu bebek beziyle kabul eden tek yerdi ve sonra ne kadar faydalı olduğunu fark ettim. Önemli bir nokta da merdiven olmaması ve ekibin öğrencilerle yeterince ilgilenmesi.Türkiye'de ailem olmadan yaşıyorum ama birkaç ay sonra burada yeni bir aile buldum. Çok disiplinli ve güler yüzlü yönetim beni 4 yıllığına kayıt ettirdi ve mezun olduktan sonra göz yaşlarıyla vedalaştık.

Türk ve uluslararası tüm durum ve olaylar, çok ilginç programları var

Sağlığa ve temizliğe çok önem veriyorlar

Oğlum oradayken çok mutluydum ve tamamen rahatlamıştım.

Ayrıca her gün, gün içinde olup bitenlerle ilgili resimler ve videolar da dahil olmak üzere birçok rapor aldım.

Niloofar BAGERİ

Seray ÖZER

AIKA Florya

Profesyonel, güleryüzlü öğretmenleri ve idari kadrosuyla, kızımın öğrenmeye ilgisini uyandıran çok memnun kaldığım okulumuz.

Seray ÖZER

Melis Ecem FINDIKOĞLU

AIKA Florya

AIKA ile oğlum 2.5 yaşındayken tanıştım. Öğrenci ve velilere yaklaşımları, okulun temizligi, yemekleri, işbirlikçi ekibi ve öğretmenleriyle 5 yaşına kadar bir gün bile başka bir okul düşünmedim. Gönül rahatlığıyla sanki anneannesine bırakır gibi biraktim okula oğlumu. Eğitim kalitesi çok yüksek. Robotik kodlama dilbilimi satranç İngilizce de çok iyiler. Sadece kes yapıştır boya etkinliği yapan yuvalardan değil. Çocukları harika gözlemleyip geribildirim veriyolar. Öğrendikleriyle ilkokula hazır bir şekilde hatta fazlasıyla yolumuza devam ediyoruz. Herkese de gönülden bu eğitim yuvasını tavsiye ederim.

Melis Ecem FINDIKOĞLU

Seçil KONGU

AIKA Florya

Güler yüzlü yönetim eğitim donanımı yüksek öğretmenlerimiz keşke ilkokulu olsa tüm eğitim hayatımız devam etse hersey için cok tesekkur ederiz.

Seçil KONGU

Zeynep KURTULUŞ

AIKA Florya

5 yaşındaki oğlumu bu sene yazdırdık. Çocuklarla olan iletişimleri, etkinlikleri, yemekleri, yöneticilerin hassasiyeti, velileri doğru yönlendirmeleri çok iyi. Memnun kaldım.

Zeynep KURTULUŞ

Melih IRMAK

AIKA Florya

Bayezidhan oğlumun okuludur. İlk eğitimini alacağı okulun ileriki hayatındaki eğitim süreci üzerinde çok büyük etkisi olacağını düşündüğümüz için araştırmalarımız sonucu bulduk. Okul müdürü Ceren hanım başta olmak üzere, sınıf öğretmeni Tuğçe hanım ve diğer öğretmenlerine teşekkür ediyoruz. 10 üzerinden 10 alacak bir kurum olduğu kanaatindeyiz, gönül rahatlığı ile çocuğunuzu yazdırabilirsiniz. Oğlumuz her gün okula çok istekli ve severek gitti. Fiziksel aktiviteler, kitap okumaları, boyama dersleri, dans dersleri, İngilizce eğitimi ve daha birçok aktiviteler ile çocuklar hiç boş kalmıyor. Hafta sonları bile ipad uygulaması üzerinden dersler ile gelişimine çok katkı sağladı. AIKA nın mobil uygulaması üzerinden oğlumuzun her günkü yaptığı aktiviteler, yediği yemekler ve sınıf öğretmenin Ogün ile ilgili notları ile oğlumuz ile bilgi alabilmemiz, gün içinde aktiviteler yapılırken video ve resimler ile bize paylaşımlar yapılması bizi çok memnun etti. Yeni okul arayışında olan velilere katkı sağlaması amacı ile bu paylaşımı yapıyorum umarım faydalı olur. Teşekkürler.

Melih IRMAK

Aslı SERT

AIKA Florya

Hem eğitim anlamında hem fiziki anlamda gözünüz kapalı gönderebileceğiniz nadir okullardan. Yabancı dil eğitimi konusunda benimsedikleri yaklaşımı takdir ediyorum. Kızım Aika'yla geç tanıştı, yalnızca 1 yıl o harika ortamda eğitim alabildi ancak bizlerin neredeyse ortaokulda ulaşabildiğimiz bir seviyeye daha kalıcı bir şekilde ulaştı. Hazırlık sınıfı açılmadı, bu sebeple Aikaya devam edemeyeceğimiz için çok üzgünüz.

Aslı SERT