Aika Ailesi


Hedefimiz erken çocukluk ve okul öncesi eğitiminde Türkiye’nin en güvenilir markası olmaktır.

Değerlerimiz;

Confidence (Güven), Compassion (Şefkat), Creativity (Yaratıcılık), Curiosity (Merak)

AIKA Anaokulları erken çocukluk döneminde "Mommy & Me" Programıyla çocuklarımızı şefkatle karşılar ve onların güven duygularının gelişmesine katkıda bulunur. Okullarımızda kendini güvende hisseden çocuklarımıza merak etmelerine olanak verecek ortamlar ve materyaller sunulur. Merak eden çocuk bilgileri “edinerek” öğrenir ve kendi iç dünyasında yarattığı hayallerini bilgilerinin üzerine inşa eder.

Bu anlayıştan yola çıkarak, okullarımızda kendini güvende ve mutlu hisseden çocuklarımızın merak etmelerine olanak sağlarız ve yeni bilgiler edinebilmeleri için yaş gruplarına uygun materyallerle donanımlı sınıflarımızda “iki dilli” eğitim programlarımızı uygulamaktayız.

Üniversitelerin "Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği" bölümlerinden mezun, alanında uzman öğretmenlerle çalışıyoruz. Uzman kadromuz tarafından seçilen oyuncaklar ve eğitim materyalleri ile öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarını destekliyoruz. Okullarımız müstakil ve yapı denetim raporu ile uygunluğu tasdiklenmiş olup, korunaklı binaları ile çocuklarımıza güvenli ve doğal bir ortam sunuyoruz. Beslenme, temizlik ve güvenliğe özel bir önem veriyoruz.

Bilimsel gelişmeleri yakından takip ederek öğrenmeye devam ederek eğitim vermenin, eğitim kurumlarının en önemli görevlerinden biri olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle öğrenen okul olmayı, öğreten okul kimliğimiz kadar önemsiyoruz.

AIKA Öğrencileri;

AIKA Öğretmenleri Mükemmel! Çünkü;

Partnerlerimiz AIKA Ebeveynleri;

Velilerimizle kurduğumuz aile bağı, çocuklarımızın gelişimini takip etmemiz ve desteklememiz adına bizim için çok kıymetlidir. Siz değerli anne-babalarımızın bu kıymetli desteği ile çocuklarımız sunduğumuz eğitim ortamından maksimum fayda sağlarlar.

AIKA © 2015. Tasarım O.A.