Oyun Grubu


aika play and learn oyun grubu bahcesehir anaokulu

Bebeklikten çocukluğa geçtikleri bu dönemde çocuklarımız için çevrelerini keşfetmek bir ihtiyaçtır. Kendisini bağımsız bir birey olarak tanımlamaya başlayan çocuklarımız için kendi başına başarmak birincil amaçtır. “Play & Learn” Oyun Grubumuz yeni keşiflerinin ortaya çıkarılması sürecinde AIKA Ekibi tarafından teşvik edilir. 

Anneden ayrılma süreci çocuklarımız için planlanan bireysel programlar ile güvenlerini kazandıktan sonra olağan akışında gerçekleşir. Çocuklar kendilerini güvende hissettikleri ortamda öğrenmeye açık olurlar. Evdeki annenin yerini okulda öğretmeni alır.

BAS (Balanced Acquisition System) “Play & Learn” Oyun Grubunda işaret dilinden kelimelere geçiş sürecini; hikaye zamanları, aktif konuşma, ikili diyaloglar ve şarkılar ile destekler. Çocuklar için müziğin doğal bir çekiciliği vardır. Anadil ve İngilizce etkinliklerimizde müzik etkin olarak kullanılır. Oyun ve müzik en önemli iki iletişim aracımızdır.

"Play & Learn" Oyun Grubunda matematiksel kavramlar büyüklük küçüklük, sıraya dizme, iki parçalı, basit örüntü oluşturma, eşleştirmeler, şekilleri tanıma olarak programlanır. Çocuklarımız sayıları ezbere sayabilir. Rakamları tanıma çalışmalarına başlanır.

Spor Becerileri Programı fiziksel gelişim takibi, denge, duruş ve hareket aktiviteleri ile güçlü, sağlıklı ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirir. Zıplama, tırmanma, koşma gibi aktiviteler güvenli bir ortamda eğlenceli bir şekilde yapılır.

Yaratıcı Sanat Faaliyetleri ile önce onları farklı malzemeler ve basit tekniklerle tanıştırıp, hayal dünyalarına yeni bir pencere açarız. İlerleyen dönemlerde ise özgür sanatçıların eserleri aileleriyle paylaşılır.

Karakter Geliştirme Programı’nda AIKA Star’ın hikâyeleri ile çocuklarımız sevgi, dostluk, paylaşma, sorumluluk, dürüstlük gibi temel değerleri öğrenir.

AIKA Ailesi olarak, akademik alanda ki bilgimizi pratik alandaki tecrübelerimizle harmanlayıp çocuklarımızın hayatlarına aktarırız.

AIKA © 2015. Tasarım O.A.