Aika'nın Programı


American International Kids Academy (AIKA) geliştirdiği  Balanced Acquisition System (BAS) Programı ile çocuklarımıza ikinci yabancı dili (İngilizce/Türkçe) “Edindirme” üzerine yoğunlaşmıştır. Anadilini doğal ortamında edinen çocuklar artık American International Kids Academy’de İngilizce’yi edinerek öğrenirler. Doğumdan itibaren 5 yaşına kadar çocukların beynindeki nörofizyolojik mekanizmanın işleyişi çok yoğundur. AIKA, BAS Programı ile çocukların ilgisini yüksek tutacak uyaranlar sunarak, ikinci dilin edinimini kolaylaştırır.

 

MOMMY&ME GRUPLARI VE PLAY&LEARN PROGRAMI (12-24 AY)

AIKA erken çocukluk eğitiminin ve takibinin gelecek yıllardaki gelişimsel süreçleri olumlu etkilediği görüşünü benimseyerek,  eğitim programlarını 12-24 aylık çocuklarımız için “Mommy&Me” -      Anne-Bebek Grupları ile başlatır. Anneler çocuklarını yaşıtları ile birlikte girdikleri ilk sosyal ortamda gözlemlerken, çocuklar ise; çevresini izleyerek modeller, daha kolay ve hızlı öğrenirler. Eğitmenlerimiz, bez bırakma, memeden ayrılma, uyku düzensizliği gibi gelişimsel süreçlerde anneleri akademik olarak desteklerler. İki dilli eğitim “Mommy&Me” Programlarında yaş grubunun yeterliliklerine göre uygulanmaktadır.

İkinci basamağımız olan Toddler (18-36 Ay) Gruplarımızda erken çocukluk döneminde kazandırılması gereken beceriler BAS’a (Balanced Acquisition System) göre kolaydan zora, basitten karmaşığa ilerleyerek kazandırılır. İngilizce ile tanışma ve İngilizceyi benimseme üzerine çalışmalar devam eder. Yabancı Dili edindirme programımız ağırlıklı olarak oyun, sanat, drama ve müzik etkinliklerinden oluşmaktadır.

PRESCHOOL PROGRAMI (36-60 AY & 6 YAŞ- Hazırlık Sınıfı)

Preschool (36-60 Ay) Gruplarımızda İngilizce ders değil iletişim aracıdır. İngilizce ve Türkçe konuşan öğretmenlerimiz sistematik olarak çocuklarımızla iletişim halinde olurlar ve gün içinde yapılacak olan etkinlikleri birbirleriyle koordineli bir şekilde düzenlerler. Dil Etkinlikleri (İngilizce&Türkçe), Görsel Sanatlar, Müzik ve Ritim, Fiziksel Gelişim Becerileri, Dans, Yaratıcı Drama ve Satranç gibi branş dersleri BAS’a göre çocukların ilgilerini yüksek tutarak edindirme yoluyla uygulanır.

Prep Class (6 Yaş/Hazırlık Sınıfı) ağırlıklı İngilizce yürütülmektedir. Aynı zamanda haftada 5 saat Türkçe Dersi verilerek ilkokula hazırlık aşamasında, Milli Eğitim Bakanlığı Müfredatına uygun olarak hazırlanan fen- matematik, okuma yazmaya hazırlık çalışmalarına ağırlık verilmektedir. Satranç Turnuvası, Resim ve Proje Yarışmaları (Science Fair, Recycling Project ) gibi bireysel ve grup olarak özgüvenlerini destekleyen etkinliklere katılmaları sağlanır.

Öğrencilerimiz, American International Kids Academy’den IB (Uluslaraarsı Bakalorya) Okullarına devam edebilecek altyapıya sahip, düşünen, sorgulayan, iki dilli bireyler olarak mezun olurlar. 
 

Eğitim Programları ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

AIKA © 2015. Tasarım O.A.