Hazırlık Sınıfı


AIKA Anaokulları Hazırlık SınıfıHazırlık grubu öğrencileri bağımsız bireyler olma yolunda hızla ilerlerler. Siz farkına varmadan okumaya başlayan çocuğunuz her gün yeni öğrendiği bir kelime ile karşınıza çıkabilir. Dramatizasyon yeteneğindeki artış, hikâyeler üretme ve bunları canlandırma konusunda sizi şaşırtabilirler.

İlkokula Hazırlık (6 yaş) gruplarımızda eğitim ağırlıklı İngilizce yürütülmektedir. İngilizce diyalog kurabilecek, 4-5 kelimelik cümleler kurabilecek duruma gelirler. Kelime haznelerini geliştirmek üzere fen ve sosyal bilimler üzerinde proje çalışmaları yürütülür. İngilizce alfabeyi öğrenirler ve sesleri tanırlar.

İlkokula hazırlık gruplarımızda da Müzik&Ritim, Spor Becerileri, Yaratıcı Sanatlar, Dans, Satranç derslerimiz ve Dil Etkinlikleri, Matematik, Fen, Drama, Sosyal Bilimler dersleri çocukların kapasitelerini maksimumda kullanacakları düzeyde işlenir. Çocukların ilgilerine yönelik kısa ve uzun soluklu projeler düzenlenir. Çocukların sorgulama, hipotez üretme, deneme, kayıt etme gibi bilimsel süreçleri yönetmesi ve grup çalışmasının parçası olması desteklenir.

Türkçe okuma-yazma çalışmaları kapsamında haftada 5 saat Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak Türkçe ses ve çizgi çalışmaları yapılmaktadır.

Çevreye saygı ve geri dönüşüm konularına özel bir önem verilerek Habitat projeleri ilkokula hazırlık gruplarının özel faaliyetleridir. Satranç turnuvası, resim ve proje yarışmaları gibi bireysel ve grup olarak özgüvenlerini destekleyen etkinliklere katılmaları desteklenir.

American International Kids Academy’den mezun olacak çocuklarımız yabancı okullara ve IB(Uluslarası Bakalorya) okullarına devam edebilecek altyapıya sahip, düşünen, soran ve sorgulayan, iki dilli bireyler olarak mezun olurlar. 

AIKA © 2015. Tasarım O.A.